2018-06 Bratislava

MT tým se dostavil na místo v 15:50, Po vyhodnocení situace byl MT tým nasazen přímo u panelového domu HO v 16:05. Stáří pachové stopy bylo 29 hodin. Tady Cassino ukázal pouze nejvyšší intenzitu hledaného pachu u vchodových dveří, neoznačil ani vozidlo HO. Poté byl nasazen na začátku Vrakuňského lesoparku, kde HO běhával. Cassino vypracoval trail 700m do místa, které nebylo kryto stromy, kde pachovou stopu ztratil. Následně vyloučil prostory u břehů Dunaje, kde ukázal negativy.
Hledaná osoba byla nalezena ve vzdálenosti dalších 300m přesně ve směru pohybu MT týmu.

https://x.sportky.zoznam.sk/cl/14/179645/sok-policia-objavila-v-lesopark...

Info CaSaVit: Na pátraciu akciu boli privolaní kolegovia z Centrálnej záchrannej služby rodinou nezvestného. Informáciu o pátracej akcií sme obdržali o 10.30 hod., o 13.00 sme sa stretli na adrese bydliska a potvrdeneho posledného výskytu nezvestného (6 psovodov CaSaVit, dávaja záchranári na štvorkolkách). Rodina poskytla informáciu, že nezvestný chodil behat okolo toku Malého Dunaja. Vzhľadom na to, že predpokladaný výskyt nezvestného nebol vhodný na nasadenie plošných psov, bol privolaný MT team Cassino.

Záchranári na štvorkolkách preverili brehy Malého Dunaja, brehy boli husto zarastené, súčinnosť nám poskytli policajti z poriečnej polície ktorí člnom prehľadávanie brehy Malého Dunaja spolu s našou psovodkou a psom.
Ďalší psovod so psom preveril nebytové priestory bytového domu v ktorej nezvestný býval.
Po ukončení práce MT teamu som obdržala informáciu o nájdení nezvestného, pátracia akcia bola ukončená.

info Centrálná záchranná služba: Z cvičenia rovno na ostrú! V sobotu sme sa zúčastnili protipovodňového cvičenia spojeného s vyhľadávaním osôb na ktoré nás pozvala Dobrovoľná Záhorácka Brigáda. Cca o 10:30 sme obdržali žiadosť o pomoc pri pátraní po nezvestnom Jurajovi z Bratislavy. Na mieste sme boli o 13:00. Za pomoci psovodov z Casavit Rescue Slovakia , člena ATV Club Slovakia RS a Polícia Slovenskej republiky sme prehľadávali okolité miesta. Do akcie sme zapojili aj mantrailového psa CASSINA z Rescue Olomouc - Czech Rescue Mantrailing Team, ktorý vylúčil možné miesta pohybu nezvestnej osoby. Neskôr však prišla správa o tom že nezvestný bol nájdený, žiaľ už bez známok života.