Beseda Gymnázium Uničov

Datum konání: 
25.04.2018

Besedu na téma: "Když se někdo ztratí" a mantrailing, jako pátrací metoda pořádá Gymnázium Uničov nejen pro své studenty, ale i pro širokou veřejnost. 

Na gymnáziu proběhne beseda o hledání ztracených osob

Na uničovském gymnáziu proběhne ve středu 25. dubna beseda se zkušeným záchranářem Lubomírem Satorou. Setkání určené studentům začíná ve 12.00 hodin. Posluchači se dozvědí, jak se mají zachovat, když se rodinný příslušník či někdo blízky ztratí, a současně co má dělat člověk, jenž nedopatření sešel z cesty a ocitl se uprostřed neznámého lesa. Krom poznatků z mnoha ostrých pátracích akcí Lubomír Satora představí psí plemeno bladhaund a metodu mantrailing. Její podstata spočívá ve vyhledávání osob na základě individuálního pachu – talentovaní a dobře vycvičení čtyřnozí hledači dokáží věci, na nimiž laici jen nevěřícně kroutí hlavou. Na závěr je připravena praktická ukázka mantrailingu. Najde bladhaund figuranta schovaného někde v areálu školy? Vstup na besedu je bezplatný.

Na gymnáziu proběhne beseda o hledání ztracených osob

Na uničovském gymnáziu proběhne ve středu 25. dubna beseda se zkušeným záchranářem Lubomírem Satorou. Setkání určené široké veřejnosti začíná v 15.00 hodin a zájemci se do budovy dostanou hlavním vchodem, odkud je uvaděč nasměruje do správné učebny. Návštěvníci se dozvědí, jak se mají zachovat, když se rodinný příslušník či někdo blízky ztratí, a současně co má dělat člověk, jenž nedopatření sešel z cesty a ocitl se uprostřed neznámého lesa. Krom poznatků z mnoha ostrých pátracích akcí Lubomír Satora představí psí plemeno bladhaund a metodu mantrailing. Její podstata spočívá ve vyhledávání osob na základě individuálního pachu – talentovaní a dobře vycvičení čtyřnozí hledači dokáží věci, na nimiž laici jen nevěřícně kroutí hlavou. Na závěr je připravena praktická ukázka mantrailingu. Najde bladhaund figuranta schovaného někde v areálu školy? Vstup na besedu je bezplatný.