Plochy 2015 - BKZB a MT Malacky

Datum konání: 
10.04.2015 - 12.04.2015
První oficiální společné cvičení s BKZB, kde bychom měli nacvičit spolupráci plošných a MT psů. BKZB má zájem připravit společná cvičení. Jak by to mohlo vypadat si přečtěte níže. Protože je zde návrh, že bychom zde mohli v rámci této akce uspořádat i samostatný trénink MT, po dohodě s organizátory skupin budou vybrány MT týmy, které se mohou tohoto společného cvičení zůčastnit. 
Průběžne vás budeme informovat. Původně plánovaný trénink MT Praha bude podle zájmu organizován bez Luboše. Info Jana a Mirek Vacíkovi. 
Další info bude postupně doplňováno k akci PLOCHY Malacky 2015 v interní sekci Oznamy pro členy.
A máme to za sebou.
Společného cvičení se zúčastnilo několik záchranných brigád a skupina MT z IBHA. Cílem cvičení bylo nacvičit koordinaci práce plošných psů při sektorovém vyhledávání  s činností Mt týmů. Podle připraveného scénáře se jednalo o akci, při kleré se ztratílo celkem 10 lidí. Postupně se nasazovaly jednotlivé týmy za koordinace policejních pátračů. MT týmy byly nasazeny 3x. Nasazeny byly 3 MT týmy na různě staré a dlouhé stopy. Cvičení prověřilo nejenom koordinaci práce, ale také fyzickou a psychickou kondici, způsoby komunikace, práce s GPS, způsoby manipulace se psy. Terén byl extrémně náročný a prověřil každý zasahující tým. Cvičení přineslo mnoho poznatků, které je nutno rozpracovat tak, aby ve skutečném nasazení bylo možno vše dokonale sladit.
Pro nenasazené MT týmy bylo důležité, že se psi museli vyrovnat s dlouhodobým pobytem v cizích podmínkách, dlouhou cestou, cizími kladeči a neznámým prostředím.
Děkujeme i touto cestou organizátorům z BKZB za možnost se takového cvičení zúčastnit. Bylo pro rozvoj a použití mantrailingu velmi důležité. Už teď se těšíme na příště.     
Zprávu budeme postupně doplňovat i o další fotky a postřehy.