Workshop s Cony a Chrisem - Brno 7.-8. října 2017

Datum konání: 
07.10.2017 - 08.10.2017
https://youtu.be/2Q9_3_Ni7nk  Oliver a Markétka
 
Těžko se popisuje setkání lidí, kteří se věnují mantrailingu dlouhodobě, chtějí se rozvíjet, získávat zkušenosti a nové informace se špičkovými instruktory dlouhodobě nejlepší světové organizace GAK9. Po sektání ve Vídni s Jeffem Schettlerem jsme měli možnost dva dny intenzivně pracovat s Cony Steidinger a Chrisem Rosenbergerem v Brně a okolí. Tyto semináře pro pokročilé MT týmy budeme pravidelně opakovat a už teď jsme se dohodli na pokračování na jaře 2018. 
Chci poděkovat všem účastníkům za skvělou partu, ochotné kladeče, překladatele, aktivní psovody a hlavně oběma instruktorům, kteří se nám plně věnovali. 
Dlouhodobě je skvělá spolupráce s Efi-hotelem, který nám poskytl nejen skvělé ubytování i s našimi čtyřnohými miláčky, přímo ve středu města, za velmi příznivé ceny, ale také klidné zázemí. Výborné jídlo, vzorná obsluha a k dispozici salonek s videotechnikou, kde jsme mohli nejen relaxovat, ale také rozebírat natočená videa. Saunu někteří účastníci využili k regeneraci sil a obranu organizmu proti nastupujícímu "kašlíku". 
Na fotkách a popiscích se pracuje. 
 
několik instrukcí k víkendovému semináři.
Cony a Chris dojedou do Brna v pátek, kolem 16:00, po ubytování jim ukážeme Brno (přes Svoboďák na Špilberk), pak dáme společnou večeři na Efi-hotelu. Ti, co mají naplánovaný příjezd v pátek, se mohou přidat. 
Sraz a oficiální zahájení v sobotu bude od 8:30 na parkovišti uvnitř Efi-hotelu (www.efihotel.cz), odkud cca v 9:00 odjedou dvě skupiny na svá první stanoviště. 
 
Skupina Cony odjíží k ranči Ořešín -  https://mapy.cz/s/26nnc 
Odpoledne pak přejede na stanoviště Technologický park Kr..Pole -  https://mapy.cz/s/26nDQ
 
Skupina Chris odjíždí na stanoviště č. 3 Klajdovka -  https://mapy.cz/s/26odA
odpoledne pak do CT Parku Slatina stanoviště č. 4 - https://mapy.cz/s/26nLZ 
 
Po ukončení sobotního programu se sejdeme na večeři v Efi.hotelu, kde máme dohodnutý salonek. Zde budeme promítat natočená videa a můžeme diskutovat o všem, co nás zajímá. 
 
V neděli se obě skupiny na stanovištích č.3 Technologický park a č. 4 CT Park Slatiny vystřídají. Sraz v neděli bude buď v 8:30 na Efi.hotelu a nebo v 9:00 na stanovištích. Po ukončení nedělního programu, který předpokládáme bude kolem 17:00, bychom se sešli opět v Efi-hotelu, kde bude závěrečné vyhodnocení semináře. 
 
Ještě navrhuji, že se ve skupinách vzájemně vystřídá Richard s jedním účastníkem, který je napsaný u Cony. Opomněl jsem, že tady není "domácí" organizátor, který bude skupinu organizovat. Pokud by toto zvládla Markétka Peterková, může vše zůstat při starém. V obou skupinách budou překladatelé z angličtiny. Skupina Cony - Markétka Solaníková a Vlado a ve skupině s Chrisem, Šárka Navrátilová. 
V případě jakýchkoliv dotazů, neváhejte psát, nebo volat. 
 

Jak jsme slíbili, tak i konáme. Na vynikajícím březnovém víkendovém semináři s Cony Steidinger  se dohodl další workshop v říjnu. Workshop je určen primárně pro pokročilejší MT týmy, které se připravují na zkoušky, ale je otevřen všem zájemcům. Počet MT týmů je omezen (12 MT týmů), ale je možné se přihlásit i jako divák (12 osob). Seminář bude v angličtině, němčině a češtině. Trénovat budeme v okolí Brna, v Technologickém parku a domlouváme CT Park Slatina.  Přihlášky opět na satora.lubomir [at] gmail.com, podmínky zůstanou pravdepodobne stejné, jako v březnu, pouze s tím, že v případě neúčasti přihlášeného účastníka se peníze nevrací, popř. si musí najít náhradníka. 

Protože se instruktoři budou vyplácet v Eur, můžete částku v Eur uhradit na některém našem setkání hotově a nebo dle aktuálního kurzu v Kč na účty IBHA uvedené na website. 

Cena za workshop je pro 12 MT týmů se psem - 200,- Eur a pro diváky bez psů, kterých zatím může být pouze 12 to bude 50,- Eur.

Seminář bude dvoudenní, Cony a Chris přijedou v pátek odpoledne. Základna bude v Efi-hotelu, kde bychom chtěli navečer v sobotu udělat posezení a rozbor videí, která přes den natočíme. Ubytování je možné tamtéž, se zajištěním vám pomůže Jarka (satorova [at] e-finance.eu). 

Instruktoři GAK9:

Cony Steidinger, K9 Search and Rescue Association ze Švýcarska (www.k9-sra.ch)

Christoph Rosenberger, GAK9 Military K9 Trainer, GAK9 Training Center Austria.

www.rettungshunde.at,  www.gak9.com

 V současné době je už seminář obsazený, ale můžete se přihlásit jako náhradníci, popř. jako diváci. 

Účastníci se psy ke Cony: Lenka Bobková a Ori, Markétka Solaníková a Jackie, Táňa Capová  a Boník,   Maria Haz a Alina, Markéta Peterková a Oliver, Bára Šťastná a Mona,

Účastníci se psem - Christoph:  Ivan Richter a Itta, Richard Novotný a Quido, Martina Sládková a Lála, Zuzka Karpianusová a Coudy, Romana Svobodová a Dixi, Luboš Satora a Chooco

Diváci:  Jan Navrátil, Šárka Navrátilová, Andrea Hájek Tvrdá, Dana Fialová, Maťo Šiška, Libor Poslušný, Josef Rada, Jiří Ekrt (neděle)