Georgia K9 National Training Center

Georgia K9 NTC - tréninkové učiliště pro služební psy ve státě Georgia, USA, kde také žije jeho zakladatel, policista ve výslužbě Jeff Schettler, vyučuje mimo jiné i teorii a praxi mantrailingu.

Jeff Schettler, penzionovaný policista, K9 psovod a trenér v jeho v kantonu ve státě Georgia. Jako policista Jeff pracoval pro City of Alameda a County of Amador v Kalifornii; spolupracoval s FBI na vypracování programu "Hostage Rescue Team K9 Assistance Program", který byl sestaven za účelem dopadeni a zatčení nejrizikovějších uprchlíku na svobodě. Jeff asistoval u stovek trailingových případů napříč USA a je specialistou v oblasti soudní evidence a taktického trailingu.

Je autorem dvou knih: "Red Dog Rising", kde chronologicky popisuje jeho policejní práci se svým policejním K9, bloodhoundem jménem Ronin. S touto knihou vyhrál v roce 2009 Dog Writers Association of America’s Best Service Dog Book Award. Druha kniha, "K9 Trailing - The Straightest Path", je trailingovy manuál psaný zábavnou formou jeho osobních zkušeností. Jeff často publikuje v různých psích časopisech a je K9 Trailing dopisovatel pro K9 Cop Magazine (tisk vydávaný pro policisty).

V roce 1998 Jeff založil první California Peace Officer Standards and Training K9 Trailing kurzy pro policisty (POST.) Také je producentem prvních POST atestů pro K9 Taktické Nasazeni Stopařů; je uznávaným znalcem a poradcem při taktických SWAT nasazeni (za použiti trailing psů.) Jeff je lektor a koordinátor kurzu na výcvik služebních K9 psů v USA i v Evropě.

Kelli Collins je certifikovaný policejní důstojník ve státě Georgia, USA. Absolvovala National K9 ® jako certifikovaná profesionální trenérka. V současné době Kelli pracuje jako trenérka v kynologickém centru "Auburn University’s Canine Detection Training Center".  Při Georgia K9 NTC Kelli založila program pro děti se zdravotním postižením, se zvláštním důrazem na poskytnuti psů do rodin s dětmi postiženými autismem. Její zcela nový, průkopnicky přístup k výcviku služebních psů je krásným příkladem, jak využit služební psy k této ušlechtilé práci.

Kelli atesty/certifikáty: vývoj štěňat, identifikace chovů, základní a pokročilá poslušnost, aport, všeobecný trénink, trailing, rozlišování pachů, policejní výcvik služebních psů, detekce narkotik.

IBHA roce 2012 v dubnu uspořádala společně s Georgia K9NTC Jeffa Schettlera praktický seminář výcviku mantrailingu Bratislavě. Seminář byl součástí mezinárodní konference „Mantrailing in the Police Force Systems“. Na semináři se obě organizace dohodly na dlouhodobé spolupráci. Jeff Schettler je s námi neustále ve spojení a konzultujeme tak výcvik a přípravu našich psů.