Ostré akce

PÁTRÁNÍ PO POHŘEŠOVANÝCH OSOBÁCH

Mantrailing týmy (MT týmy) jsou k pátrání po pohřešovaných, ztracených a hledaných osobách nasazovány v ČR pod hlavičkou RESDOGS, z.s., IČ: 01958992, info na www.pohresujeme.cz, a na Slovensku pod hlavičkou IBHA:

2021-10 Moravskoslezský kraj

Na výzvu PČR jsme vyjeli k pátrání po pohřešované ženě. Nebylo bohužel přesně známé místo posledního výskytu a pachový předmět tedy byl využit na pravděpodobném místě. Pes vypracoval pachovou stopu pravděpodobně  staršího data. Po vyhodncení práce psa byl po krátké přestávce prověřen prostor dalšího pravděpodobného výskytu, s výsledkem negativním. Pohřešovaná osoba byla druhý den nalezena živá, pátrání ukončeno.

2021-10 Západní Čechy

Pátrání po pohřešované dívce z Německa. Na místo dorazily dva pátrací týmy a zhruba od 15 hodin byly postupně uvedeny na předpokládaném místě posledního výskytu. Jako PP byly použity plyšové hračky z vozidla. Psi vypracovali dvě pachové stopy z místa předpokládaného posledního  výskytu a následně další ve večerních hodinách v místech, kde byl předpoklad, že by se dívka mohla pohybovat. Všechny snahy však nepřinesly kýžený efekt a tak jsme před půlnocí místo opustili, připraveni se v případě potřeby vrátit.

2021-09 Střední Čechy

Na své první ostré pátrání byl vyslán ve Středních Čechách tým Iva a Agatha. Po pohřešovaném mladíkovi s duševními problémy bylo pátráno od středy. Agatha vypracovala trail od místa, kde byl viděn naposledy, cestou kontrolovala i výstupy u řeky Labe na základě podezření blízkých, že by si mohl chtít ublížit. Vše s negativním výsledkem. Tým došel k železničnímu mostu, kde byla práce ukončena. V průběhu pátrání Policie oznámila matce, že mladík vylezl na železniční most a pokračoval po trati, kde byl nalezen. Upřímnou soustrast rodině.

2021-o8 Olomouc

Pátrání po ztraceném seniorovi na výzvu PČR, povoláni dva psovodi. Stáří pachové stopy 9,5 hodiny start na silně frekventované křižovatce silnic s železniční tratí, pes vypracoval pachovou stopu přes křižovatku k zastávce tramvaje, kde označil konec stopy, následně vytěžením pracovníka DPMO bylo potvrzeno, že do tramvaje nastoupil a vystoupil na druhém konci města. Oba dva psi se přesunuli na zastávku tramvaje, odkud určili směr po frekventované silnici, kde následně na kraji města byl senior nalezen hlídkou Policie. 

2021-04 Brno Jundrov

Pátrání po mladistvé osobě, na výzvu osoby blízké, pachový předmět odebral otec (triko), stáří pachové stopy 22 hodin, pes vypracoval pachovou stopu k řece Svratce, kde práci ukončil. Následně nalezením těla se potvrdila dobrá práce psa. 

2021-03 Moravskoslezský kraj

Pátrání po pohřešované ženě, povolán MT tým Chooco, doprovod Richard. Jako pachový předmět bylo použito pyžamo, odebral psovod. Stáří stopy mezi 24 - 28 hodin. Za velmi nepříznivého počasí, 0 st.C, studený vítr a sněžení pes vypracoval trail 2,5km z místa bydliště ve městě do místa, kde byla hledaná osoba nalezena. Upřímnou soustrast rodině. 

2021-02 Uherskohradišťsko

K pátrání po pohřešovaném muži vyjely MT Chooco a MT Quido. Protože nebylo spolehlivě známé PLS (poslední místo výskytu), byli psi využíváni k prověřování míst, kde se pohřešovaný mohl pohybovat. Psi byli uvedeni na pěti místech a křižovatkách bez pozitivního výsledku. Před prověřením posledního místa byla hledaná osoba nalezena. Upřímnou soustrast rodině. 

2020-11 Spytihněv

V pátek jsme byli přizváni k pátrání po pohřešované E.N. ze Spytihněvi. Bohužel byl pátrací pes znovu použit přesně 48 hodin od zmizení pohřešované. Pes od místa posledního výskytu hledané osoby prošel trasu 2300m na cestu vedoucí k jezu a řece. Dnes bylo potvrzeno, že pes vypracoval pachovou stopu přesně i po tak dlouhé době. Pátrání však přesto bohužel nemělo šťastný konec

2020-06 Olomoucko

Pátrání po pohřešovaném muži ve Šternberku, na žádost osoby blízké, pohřešovaný od 11.6., činnost v součinnosti s PČR.  MT tým Chooco povolán až 15.6. pachový předmět odebraný psovodem, uvedení v místě, kde přebýval, po prohlídce nejbližšího okolí, určena trasa, kudy pohřešovaný odjel na kole. Výsledky předány PČR. Pátrání pokračuje. 

Stránky