Ostré akce

PÁTRÁNÍ PO POHŘEŠOVANÝCH OSOBÁCH

Mantrailing týmy (MT týmy) jsou k pátrání po pohřešovaných, ztracených a hledaných osobách nasazovány v ČR pod hlavičkou RESDOGS, z.s., IČ: 01958992, info na www.pohresujeme.cz, a na Slovensku pod hlavičkou IBHA:

2021-o8 Olomouc

Pátrání po ztraceném seniorovi na výzvu PČR, povoláni dva psovodi. Stáří pachové stopy 9,5 hodiny start na silně frekventované křižovatce silnic s železniční tratí, pes vypracoval pachovou stopu přes křižovatku k zastávce tramvaje, kde označil konec stopy, následně vytěžením pracovníka DPMO bylo potvrzeno, že do tramvaje nastoupil a vystoupil na druhém konci města. Oba dva psi se přesunuli na zastávku tramvaje, odkud určili směr po frekventované silnici, kde následně na kraji města byl senior nalezen hlídkou Policie. 

2021-04 Brno Jundrov

Pátrání po mladistvé osobě, na výzvu osoby blízké, pachový předmět odebral otec (triko), stáří pachové stopy 22 hodin, pes vypracoval pachovou stopu k řece Svratce, kde práci ukončil. Následně nalezením těla se potvrdila dobrá práce psa. 

2021-03 Moravskoslezský kraj

Pátrání po pohřešované ženě, povolán MT tým Chooco, doprovod Richard. Jako pachový předmět bylo použito pyžamo, odebral psovod. Stáří stopy mezi 24 - 28 hodin. Za velmi nepříznivého počasí, 0 st.C, studený vítr a sněžení pes vypracoval trail 2,5km z místa bydliště ve městě do místa, kde byla hledaná osoba nalezena. Upřímnou soustrast rodině. 

2021-02 Uherskohradišťsko

K pátrání po pohřešovaném muži vyjely MT Chooco a MT Quido. Protože nebylo spolehlivě známé PLS (poslední místo výskytu), byli psi využíváni k prověřování míst, kde se pohřešovaný mohl pohybovat. Psi byli uvedeni na pěti místech a křižovatkách bez pozitivního výsledku. Před prověřením posledního místa byla hledaná osoba nalezena. Upřímnou soustrast rodině. 

2020-11 Spytihněv

V pátek jsme byli přizváni k pátrání po pohřešované E.N. ze Spytihněvi. Bohužel byl pátrací pes znovu použit přesně 48 hodin od zmizení pohřešované. Pes od místa posledního výskytu hledané osoby prošel trasu 2300m na cestu vedoucí k jezu a řece. Dnes bylo potvrzeno, že pes vypracoval pachovou stopu přesně i po tak dlouhé době. Pátrání však přesto bohužel nemělo šťastný konec

2020-06 Olomoucko

Pátrání po pohřešovaném muži ve Šternberku, na žádost osoby blízké, pohřešovaný od 11.6., činnost v součinnosti s PČR.  MT tým Chooco povolán až 15.6. pachový předmět odebraný psovodem, uvedení v místě, kde přebýval, po prohlídce nejbližšího okolí, určena trasa, kudy pohřešovaný odjel na kole. Výsledky předány PČR. Pátrání pokračuje. 

2020-06 Olomoucko

Pátrání po pohřešovaném muži, stáří pachové stopy 7 hodin v příměstském prostředí. I přes teplé počasí a slunečno, reálné podmínky pro využití MT týmu. Vyslán MT tým Quido. Osoba zadržena příslušníky PČR, použití MT týmu nebylo nutné. Děkujeme spoupracijícím složkám a vyšetřovatelům PČR za vzornou spolupráci. 200603. 

2019-10 Mořkov

Pohřešovaný D.M. se převrátil s lesním traktorem v prudkém svahu v úterý 15.10. asi 14:30, pátrání Policie - rojnice, vrtulním služební pes do středy odpoledne, poté využiti dobrovolníci, oznámení na dispečink RESDOGS ve čtvrtek 20:05, odjezd 4:00, odběr pachového vzorku z peněženky do sterilního materiálu uzavřen ve sklenici, Zahájení pátrání ve čtvrtek 7:50 v místě, kde se traktor převrátil v prudkém svahu, pes po tak dlouhé době pouze byl schopen identifikovat místa s větším výskytem pachových částic, označil prostor, kde se pohřešovaný nacházel.

2019-08 Opava

Pátrání po pohřešované ženě na žádost osoby blízké. Dva MT týmy pracovali ve velmi težkých podmínkách městských oblastí v Opavě a Hlučíně. Pohřešovaná žena byla nalezena živá. Práce psů není mžné ověřit. 

Stránky